Herdenken op 4 mei
Dit jaar staan we weer gezamenlijk stil bij de oorlogsslachtoffers. Er zijn op drie locaties herdenkingsbijeenkomsten: in Nijkerk, Hoevelaken en in Nijkerkerveen.
Hieronder vindt u de programma’s.
Programma Nijkerk
- 18.15 uur Er vindt in de Grote Kerk een bezinningssamenkomst plaats. Deze samenkomst omvat het zingen van enkele liederen, een Bijbellezing, een korte mediatie en een gebed en zal ongeveer een halfuur duren. Wie samenkomst bezoekt, kan na afloop aansluiten bij de stille tocht richting het monument.
- 18.45 / 19.00 uur Vertrek stille tocht langs verschillende monumenten, vertrekpunt Stadhuis, verzamelen vanaf 18.30 uur.
- 19.37 uur Aankomst van de stille tocht bij het Indië monument in het Van Reenenpark. Bij dit monument vindt een korte plechtigheid met bloemlegging plaats.
- 19.40 uur Aankomst van “de stille tocht” bij het monument in het Van Reenenpark
- 19.40 – 19.58 uur
- Welkomstwoord
- Voordracht gedicht door Willemijn Luth, leerling van Accent
- Toespraak burgemeester Tinet de Jonge - Ruitenbeek - 19.58 uur Signaal Taptoe
- 20.00 uur Twee minuten stilte
- Aansluitend volgt Het Wilhelmus en de krans- en bloemlegging bij het monument ‘1940 – 1945’ door de diverse delegaties en individuen.
De herdenking in Nijkerk is digitaal te volgen via de website van Nijkerk Nieuws (u vindt de livestream via de agenda) en de website van de A1 mediagroep.
Programma Hoevelaken
- 19.00 – 19.45 uur Herdenkingsbijeenkomst in Dorpshuis De Stuw met o.a. begeleiding van vier Natres leden, Piper en Drummer van de Seafort Highlanders uit Voorthuizen, muzikale omlijsting Eline Masereeuw, fluit- en trompetsignaal Dirk-Jan van Drie op Park Weldam. (zaal open om 18.30 uur)
- Amazing Grace: Piper en drummer van de Seaforts Highlanders of Holland
- Toespraak wethouder Audrey Rohen
- Herdenken – Gerrit Slijkerman – Herinneringen tweede wereldoorlog
- Herdenken – Jack Bowen – Veteraan Loyal Edmonton Regiment
- Het Wilhelmus - 19.50 uur Stille tocht van Dorpshuis De Stuw naar het monument op Park Weldam. Zowel de Seafort Highlanders of Holland en een defensiedelegatie Natres personen zullen de stille tocht begeleiden
- 19.58 uur Start ceremonie bij monument op Park Weldam met het signaal van de taptoe
- 20.00 uur Twee minuten stilte
- Aansluitend volgt de krans- en bloemlegging door de diverse delegaties en individuen.
Programma Nijkerkerveen
- 19.30 uur Aanvang muziek door Muziekvereniging Concordia bij het Vrijheidsmonument op het dorpsplein
- 19.40 - 19.45 uur Aanvang muziek nabij het monument, uit te voeren door Concordia.
- 19.45 - 19.58ur
- Welkomstwoord door Dick Schouten
- Voorlezing gedicht, leerling Horizon
- Toespraak wethouder Esther Heutink - Wenderich
- Concordia vervolgt de muziek bij het monument
- Toespraak Ds. Leendert van der Sluijs - 19.58 uur Signaal Taptoe
- 20.00 uur Twee minuten stilte
- Aansluitend volgt de krans- en bloemlegging door de diverse delegaties en individuen.
Na de krans- en/of bloemlegging bestaat er voor belangstellenden gelegenheid voor defilé langs het monument.
Vlaggen
Op 4 mei hangen in Nederland de vlaggen halfstok als teken van eerbied en respect voor oorlogsslachtoffers. De vlag die gebruikt wordt is de Nederlandse driekleur zonder wimpel.