Grote knuffelbeer Bo vraagt aandacht voor kinderen die tijdelijk een 2e thuis nodig hebben

Vanaf vandaag kunt u hem zien zitten: Beer Bo. Een grote knuffelbeer op een plek waar je hem niet direct verwacht. In het gemeentehuis en in de bibliotheken in Nijkerk, Hoevelaken en Nijkerkerveen. 

Beer Bo

Beer Bo zit daar niet zomaar. Hij zoekt een 2e thuis, maar niet voor zichzelf. Tijdens de Week van de Pleegzorg, van 28 oktober tot en met 4 november, vraagt hij samen met 114 andere beren aandacht voor kinderen die tijdelijk of gedeeltelijk niet thuis kunnen wonen. 

Ook in de gemeente Nijkerk zijn pleegouders nodig 

Ook in de gemeente Nijkerk zoeken op dit moment kinderen een plek waar zij voor korte of langere tijd kunnen verblijven. Soms gaat het om een kind dat tijdelijk niet thuis kan wonen. Soms om een gezin dat een paar dagen per maand extra ondersteuning nodig heeft. 

Pleegzorg voelt misschien groot of ver weg, terwijl de behoefte juist heel dichtbij kan zijn, in uw eigen buurt of wijk. Het is belangrijk dat kinderen veilig en ‘zo thuis mogelijk’ kunnen opgroeien. Soms kunt u ook in kleine vorm iets groots betekenen. Bijvoorbeeld door een kind af en toe een fijne plek te bieden.  

Met Beer Bo willen we het gesprek over pleegzorg op een menselijke manier op gang brengen. Niet zwaar of belerend, maar zichtbaar, zacht en herkenbaar. Zodat u zich misschien voor het eerst afvraagt: zou ik iets kunnen betekenen voor een kind? 

Scan de QR-code bij Beer Bo 

Naast Beer Bo staat een stapelkubus met informatie, verhalen en cijfers over pleegzorg. Via de QR-code kunt u meer lezen, ervaringen van pleegouders bekijken of vrijblijvend een informatiepakket aanvragen. Benieuwd wat pleegzorg inhoudt en of het misschien bij u past? Scan de QR-code bij Beer Bo of kijk op www.beerbozoekteen2ethuis.com