На цій сторінці ви можете прочитати як біженець з України може зареєструватися в Нейкерку, та отримати більше практичної інформації.
 

Прописка в Нейкерку: базова реєстрація осіб

Ви повинні зареєструватися в муніципальній базі персональних даних. Це зробить вас тимчасовим жителем Нейкерка. Ви можете подати заявку на отримання допомоги на проживання, лише якщо ви зареєстровані та якщо у вас немає роботи чи іншого доходу.  Записатись на реєстрацію можна через www.nijkerk.eu/verhuizen-naar-nederland. Ви отримаєте номер громадянина (BSN) протягом 1–4 тижнів після реєстрації. Ви можете подати заявку на відкриття банківського рахунку з BSN.

Наклейка у паспорт

Якщо ви перебуваєте в Нейкерку, ви повинні отримати так званий «дозвіл на проживання» у своєму паспорті. Ви можете записатися на прийом для отримання стікеру через www.refugeeshelp.nl. Наклейка є доказом того, що ви законно проживаєте в Нідерландах і підпадаєте під дію Європейської директиви про тимчасовий захист. У результаті ви можете жити і працювати в Нідерландах щонайменше до 2024 року. Це також дає вам право на допомогу на проживання, притулок, медичне обслуговування та освіту для неповнолітніх дітей.
 

Соціальні виплати для біженців

Фінансова допомога від уряду українським біженцям є такою ж, як шукачам притулку, особам, які мають статус, та громадянам Нідерландів які підпадають під умови загальної соціальної допомоги.

overzicht Oekraïners

Розмір сім'ї

Вік особи

Гроші на

харчування

Гроші на одяг

Додаткова

надбавка

приватному

притулку

1 або 2 особи

Повнолітній

або

неповнолітній

біженець без

супроводу

€215.06

€56.12

€93.00

Неповнолітній

€178,36

€56.12

€93.00

3 особи

Повнолітній

€171,99

€56.12

€93.00

Неповнолітній

€142,57

€56.12

€93.00

4 або більше

осіб

Повнолітній

€150,45

€56.12

€93.00

Неповнолітній

€124,97

€56.12

€93.00

DigiD

DigiD розшифровується як Digital Identity. З вашим DigiD ви показуєте, хто ви є, якщо хочете організувати або попросити щось від уряду. Після реєстрації в муніципалітеті Нейкерка ви можете подати заявку на DigiD aanvragen.

Щомісячна форма

Ви повинні щомісяця подавати форму повідомлення до муніципалітету Нейкерка.  Тільки тоді ви отримаєте грошову допомогу від уряду. Якщо ваша особиста ситуація зміниться, ви зобов’язані якнайшвидше повідомити про це в муніципалітет за допомогою форми повідомлення (переїзд, новий банківський рахунок, повернення до України тощо). Подавати форму повідомлення необхідно не пізніше передостаннього числа місяця.
Форму можна знайти та завантажити за адресою: nijkerk.eu/leefgeld.

Повідомте про своє (тимчасове) перебування за межами муніципалітету у нас! 
Якщо ви переїжджаєте або залишаєтеся (тимчасово) за межами муніципалітету Нейкерк, ви повинні повідомити нас. Це можна зробити через щомісячну форму.  Ви можете знайти її за адресою: nijkerk.eu/leefgeld. Якщо ви перебуваєте за межами муніципалітету довше 28 днів, виплата допомоги на проживання та надання місця в муніципальному притулку припиняється.

Робота

Ми б хотіли, щоб ви якнайшвидше знайшли собі роботу. З питань роботи ви можете звернутися до Employers Service Point регіону Амерсфорт. Ви знайдете більше інформації про це на https://www.wspregioamersfoort.nl/oekraine. Ви також можете зв’язатися з муніципалітетом Нейкерка з питань пошуку роботи за номером 0682 11 92 76.

Допомога на дітей 

Якщо ви працюєте в Нідерландах, ви можете мати право на додаткову допомогу на дітей. Для цього зверніться до Банку соціального страхування (SVB): https://www.svb.nl/nl/kinderbijslag/nieuws/vluchtelingen-uit-oekraineen-kinderbijslag.

Медичні витрати

У кожного біженця є медичне страхування, яке покриває певних лікарів та медичні послуги. Для того щоб скористатися цим страхуванням ви повинні мати BSN. Витрати та лікарі, які не підпадають під страховку або не приймають її, повинні оплачуватися самостійно. Додаткову інформацію можна знайти на: https://www.zorgverzekeringslijn.nl/jouw-situatie/uit-oekraine.

Медична страховкк

Як вже було згадано, усі українці, які мають номер громадянина (BSN), застраховані за програмою медичного обслуговування переселенців (RMO). 

Освіта

Освіта є обов'язковою в Нідерландах до 18 років. Якщо ви проживаєте в приватному притулку, ви можете звернутися за адресою educationuanijkerk@gmail.com, щоб отримати інформацію про навчання, наприклад реєстрацію. Якщо ви проживаєте в муніципальному притулку, ви можете зв’язатися з локаційним менеджером, щоб отримати більше інформації про освіту.
 

Банківський рахунок/дебетова картка

Після прибуття до Нідерландів ви можете швидко відкрити поточний рахунок у банках та інших постачальниках платіжних послуг. За допомогою поточного рахунку ви можете отримувати допомогу на проживання або заробітну плату, а також оплачувати щоденні продукти харчування, і таке інше. Ви можете використовувати поточний рахунок, якщо ви законно проживаєте в Нідерландах.

Для відкриття банківського рахунку необхідно:

  • Ви повинні бути повнолітніми (18 років або старше);
  • Ви повинні мати BSN;
  • Ви повинні мати дійсне посвідчення особи або документ про проживання;
  • Ви повинні бути доступні поштою. Тому ви повинні вказати, де ви зупиняєтеся;
  • Для використання мобільного банківського додатку або інтернет-банкінгу потрібен смартфон або доступ до комп’ютера.

Посилання на банки