Van groen naar energie

Column 14 oktober 2026, Tom Kortink raadslid PRO21

Tom Kortink

Waar haal jij energie uit?

Ik haal veel energie uit sporten en andere mensen ontmoeten. Zo vind ik het heerlijk om lekker hard te lopen of te wielrennen. Hoe fijn ik het ook vind om andere mensen te ontmoeten, ik sport het liefst alleen. Maar als ik niet aan het werk ben of met het raadswerk bezig ben, ontmoet ik graag andere mensen. Dit kunnen vrienden en familie zijn. Maar ik word ook heel gelukkig van het ontmoeten van nieuwe mensen. En om hun verhalen te horen.

Welke ‘verborgen parel’ in de gemeente verdient meer aandacht volgens jou?

Eigenlijk is al het groen in de gemeente mijn parel. Het is heerlijk om buiten te zijn. Als je dan rondloopt of -fietst in onze gemeente zie je hoe mooi groen de gemeente is. Denk bijvoorbeeld aan het Hoevelakense Bos, Slichtenhorst, of de Arkemheenpolder. Landschappen die het verdienen om te behouden en te versterken.

Wat is een onderwerp waar je je de komende raadsperiode graag in wilt verdiepen?

Sport, bewegen en ontmoeten. Uit persoonlijke ervaring weet ik hoe belangrijk het is om te sporten en te bewegen. Het helpt om mentaal fit te zijn, je lekker in je vel te voelen en om je fysiek in orde te voelen. Daarom ben ik ook trots op onze gemeente om te zien hoeveel sportverenigingen we hebben. En extra trots op de verbondenheid die alle leden van de verenigingen daarmee hebben. Hier mogen we heel blij mee zijn en dit vasthouden. Eén van mijn doelen is daarom ook om met alle verenigingen in contact te komen, en wie weet een keer mee te doen.